Як вибрати якісний бронежилет?
Бронежилет — головний елемент сучасної бойової екіпіровки.
Про його важливість і необхідність навіть нагадувати не потрібно.
Більш того, для бійця бронежилет — це захист, від якої залежить його життя.
Перед тим як купити бронежилет, потрібно добре вивчити класифікацію амуніції та її особливості.
За якими критеріями вибирати бронежилет?
-
Ступінь захисту.
-
Вага.
-
Тип носіння: прихований чи зовнішній.
-
Час безперервного носіння.
-
Розмір.
Ступінь захисту
Клас захисту (буває 1, 2, 3, 4, 5 і 6 клас) — це тип кулі, який зможе витримати бронежилет. Тип бронезахисту впливає на вагу жилета і і кінцеву ціну амуніції.
-
1 клас — захист від ножового поранення, пістолета ПМ,9 мм, 357 Magnum, 9 мм;
-
1-А клас — захист від 44 Magnum, 9 мм;
-
2 клас — захист від пістолета ТТ (7,62х25 мм);
-
3 клас — захищає від автомата АК-74 (5,45x39 мм, куля 7H6), АКМ (7,62x39 мм), 7,62x51 мм Winchester;
-
4 клас — захист від автомата АК-74-7H10 (підвищеної пробивання), СВД (7,62х54мм, легка куля ЛПС);
-
5 клас — захист від рушничного кулі 7,62х54 (бронебійно-запалювальна);
-
6 клас — захист від СВД (7,62х54мм, бронебійна куля), NATO 7,62x51 мм (бронебійна).
Класичний бронежилет складається з двох шарів захисту
-
кевлавровая пластина — захист від пістолетних куль, розміщується по всій площі бронежилета;
-
головна металева або керамічна пластина — захист від автоматних, гвинтівкових і кулеметних куль, розташована на грудній частині та на спині.
Саме від якості захисних шарів залежить клас захисту. Передня і задня пластини виготовлені з композитних матеріалів з елементами кераміки. Від співвідношення матеріалів залежить вага захисної амуніції і її якість. Інші частини бронежилета захищають від осколків (1, 2 клас ДСТУ).
В Україні дуже багато магазинів продають підтриману амуніцію, без відповідних документів. Коштувати врахувати, що елементи «м'якої броні» з келавра з часом зношуються, втрачають свої властивості. Тому, перед тим як купити військову амуніцію, рекомендуємо звернути увагу на наявність всієї документації.
Бронежилети поділяють на:
-
Імпортні, які відповідають вимогам стандартів якості НАТО, США, Китаю, Ізраїлю. За стандартом США NIJ всі бронежилети повинні відповідати класу захисту IV, ( за ДСТУ це 6 клас). Всі інші класи (1,2, 3) нижче 3 вітчизняного по ДСТУ.
-
Вітчизняні, що відповідають ДСТУ.
Різновид бронежилетів українського виробництва:
1. Бронежилети, в яких використовуються імпортні керамічні бронепластини 6-го класу і «м'яка броня» мають відповідні протоколи балістичних випробувань в сертифікованих українських лабораторіях (в Україні таких лише дві). Ціна від 15 000 грн.
2. Бронежилети, в яких використовуються броньовані пластини 3, 4, і 5-го класу, виготовлені з імпортної бронестали відомих металургійних концернів RUUKKI (Фінляндія), SSAB (Швеція). Бронесталь відповідає всім вимогам ЄС, забезпечує надійність і стабільну пулестойкость. Важливо, щоб металеві пластини були укомплектовані антикоршетными засобами (кілька шарів кевлара або армованої гуми, товщиною від 5 мм). У середньому ціна на даний тип бронежилетів з двома пластинами (250х300мм) — 3 000-5 000 грн. Якщо є ще оснастка «м'якої бронею» від осколків, захист шиї, паху, потилиці, хребта, то ціна буде від 10 000 грн.
3. Несертифіковані бронежилети,в яких пластина невідомого походження. Це сама бюджетна серія, частіше виготовлена із звичайної сталі, загартованої кустарним чином. На жаль, нестабільність хімічного складу не дозволяє забезпечити стабільну пулестойкость.
Крім бронежилета, Вам також знадобиться купити кевларовую каску, маску, берци і термошкарпетки.
Вага бронежилета і час його носіння
Вес бронежилета — один из основных показателей при выборе амуниции. Общая масса зависит от материала изделия и площади защитной пластины. Именно от веса зависит длительность беспрерывного ношения бронежилета.
Статистика
до 7 кг — 12 часов ношения;
до 9 кг — 9 часов;
до 12 кг — 5 часов;
до 16 кг — 2 часа;
до 23 кг — 1 час.
Легкие тканевые бронежилеты 1 и 2 класса защиты имеют вес до 3 кг, при правильной эксплуатации можно их носить не снимая 24 часа и больше.
Перед тем как купить военную амуницию, обязательно спрашивайте у продавцов есть ли следующая документация, подтверждающая ее качество.
-
Протоколы баллистических испытаний.
-
Сертификаты соответствия (по ДСТУ).
-
Сертификаты качества от производителя.
Интернет-магазин «Военной амуниции» предлагает купить качественные новые бронежилеты 4, 5 и 6 класса защиты. В нас также вы сможете подобрать и купить надежную кевларовую каску, берцы, термобелье, военную форму, перчатки — все для безопасного обмундирования.
Доставляем товар по всей Украине, кроме горячих точек. Цены одни из самых низких на рынке, поэтому продаем оптом и в розницу. При больших заказах большие скидки.
О доставке можете посмотреть здесь http://bronyman.com.ua/delivery_info
На фронті треба бути в безпеці — це найголовніше!
Телефонуйте - +380 50 752-33-45
- Як вибрати захисні окуляри?У даній статті ми розповімо, які бувають види захисних окулярів, на що звертати увагу при виборі. Так само Ви зможете подивитися відео огляд випробувань очок.Повна версія статті